Ценовски дебютира в беларуския Торпедо

12:46 / 27.07.2008
1318
Халфът на Спартак Митко Ценовски дебютира в първенството на Беларус вчера. Пловдивчанинът игра 90 минути при домакинската загуба на Торпедо (Жодино) с 1:3 от Шахтьор (Солигорск) на стадиона в Борисов. Нашият се появи на терена с №23 с екипа на Торпедо. „Трябваше да играя само едно полувреме. Но на треньорите явно им хареса това, което показах. Играх цял мач", каза от Беларус футболистът.

Тимът на Ценовски завърши двубоя с 10 човека заради червен картон на Алексанян. След 16-я кръг от първенството новият тим на Ценовски заема 10-то място с 18 точки. В следващия кръг Ценовски и компания домакинстват на Савит (Могилевск) на 10 август.

24 часа преди дебюта си Митко подписа своя договор с отбора от Жодино. Нашият парафира за 2+1 години с елитния клуб от бившата съветска република. Заедно с Ценовски с договори се обзаведоха още местните Павел Евсиенко (Савит) и Алексей Халецкий (БАТЕ Борисов).