Емил Стоев с гол в Чехия
Автор: Екип Plovdiv24.bg 08:54 / 10.07.2008Коментари (0)1226
Нападателят на Марица Пловдив Емил Стоев - Бадема, който заедно със съотборника си Иван Димов се намират на проби в елитния чешки Бохемианс Прага отбеляза първия гол за победата срещу Кладно с 2:0. Стоев се разписа още в 5-ата минута след грешка на централните защитници на Кладно. Нападателят игра през цялото първо полувреме. Защитникът Иван Димов пък влезе на почивката и също изигра 45 минути, като не даде възможност на съперника да отбележи гол.

Това е втори гол за Стоев, който в контролата с Виктория Пилзен също успя да се разпише.

Съдбата на двамата футболисти ще стане ясна след наколко дни, като се очаква Стоев и Димов да взема участие и в следващата контролна среща с Жилава, която е насрочена за 12 юли и е част от четиристранен турнир с участието още на Влажим и Бланско. Бохемианс Прага е нов член в Гамбринус лига, като стана шампион на Друха лига с точка пред Прибрам.

Ако пловдивчаните бъдат одобрени има реален шанс да се изправят срещу Стойчо Младенов. Това ще стане, ако бившия треньор на ЦСКА приеме офертата на националния тим на Иран. За 23 юли е предвидена контрола в Прага.

Източник: Gong.bg