Мъри за Гришо: Той навлиза в пиковия си период

10:16 / 01.07.2014
2335
Анди Мъри се изказа ласкаво за Григор Димитров като го определи като труден съперник преди техния четвъртфинален сблъсък на тазгодишния "Уимбълдън".

Досега двамата имат четири двубои помежду си и шотландецът води с 3:1. Гришо обаче спечели последния от тях, който бе тази година в Акапулко.

"Той навлиза в пиковия си период. Спечели много мачове тази година. Тежък съперник е. Ще ми е трудно.

"За него това ще е голяма възможност като за първи път ще може да играе и на Централния корт на "Уимбълдън". Надявам се, че ще направим добър мач," коментира действащият шампион след успеха си с 6:4, 6:3, 7:6 над Кевин Андерсън в осминафиналите.

За Григор предстои втори четвъртфинал в Големия шлем след Australian Open 2014, когато загуби от Рафаел Надал. Българинът е в серия от осем поредни победи, след като преди "Уимбълдън" триумфира в Куинс.