Гришо продължава да пише история на "Уимбълдън"

Коментари (3)
21:52 / 30.06.2014
3120
Григор Димитров се класира за четвъртфинал на Уимбълдън, след като се справи с 3:0 сета с аржентинеца Леонардо Майер, в отделните части 6:4, 7:6 (6), 6:2. Срещата между двамата бе прекъсната за повече от час, след като над Лондон заваля дъжд. Въпреки паузата обаче, Григор Димитров не загуби концентрация и успя да приключи сравнително бързо двубоя.

Благодарение на успеха за първи път в кариерата си Гришо достига до Топ 8 на любимия си "Уимбълдън". Той изравни най-доброто си постижение в турнирите от Големия шлем, след като игра на четвъртфинал и на Откритото първенство на Австралия в началото на годината.

Следващият съперник на Гришо е действащия шампион в турнира Анди Мъри. По-рано през деня местният любимец надви с 3:0 сета гиганта от Южна Африка - Кевин Андерсън.

Димитров и Мъри се познават отлично, като до момента имат 4 двубоя. Британецът води с 3:1 победи, но българинът спечели последния им дуел - в Акапулко тази година. В последствие Гришо спечели и турнира.