"Канарчетата" преговарят с национал от Цървена звезда

2677

Ботев (Пловдив) прави всичко възможно да привлече словенския национал Нейч Печник, твърди "Тема Спорт". В момента офанзивният халф е собственост на Цървена звезда. "Канарчетата" вече са установили контакт със "звездашите". Причината е, че 27-годишният полузащитник има договор с тях и за следващия сезон. Затова ще се наложи Ботев да плати трансферна сума за него, за да го има в състава си.

Печник започва кариерата си в Целье, където остава до 2009 година. След това преминава за един сезон в Спарта (Прага), но в чешкия тим не успява да се утвърди като титуляр. След това правата му са придобити от Насионал (Мадейра). За този тим изиграва 37 мача в първенството, разписва се два пъти. През 2011 година играе под наем в руския Криля Советов. През лятото на 2012-а Печник облича фланелката на английския Шефилд Уензди. Още в дебюта си обаче пропуска дузпа срещу Олдъм. След края на първенството е освободен.

Сега Печник, който е висок 187 сантиметра, се представя силно за Звезда - има 27 двубоя през настоящата кампания, вкарал е и 6 гола.


Още по темата: Лятна селекция и подготовка на Ботев (2014)
Всички новини по темата: (437)

Виж коментарите (0)
Актуални спортни новини:
Мачовете по ТВ! Пълна програма на всички мачове на живо по телевизиите.
Свали на своя телефон: Android или iOS!


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).