Локо падна с 0:4 от Гьотеборг, съдията свири по-рано мача
Автор: Екип Plovdiv24.bg 20:43 / 03.02.2014Коментари (145)11979
Локомотив загуби с 0:4 от Гьотеборг в мач от престижния турнир "Марбея Къп" в Испания, който е от веригата "Коста дел Сол". Така "смърфовете" ще се изправят срещу шампиона на Азия Гуангжоу (Китай) в мач за третото място. Двубоят е на 6 февруари.

Треньорът на пловдивчани Александър Станков заложи срещу шведския тим на момчета, които записаха по-малко минути в предните две контроли.

Мачът, който се игра на терен в района на Сан Педро бе изпълнен с много здрава битка на терена, като не липсваха и грубите изпълнение от страна на двата тима.

Гьотеборг поведе в резултата в 29-ата минута, когато след ъглов удар няколко футболисти скочиха, а реферът показа бялата точка. Играчите на Локомотив останаха безмълвни от решението на съдията. Зад топката застана Боянич, който не сгреши от 11-метровия наказателен удар.

Само 120 секунди по-късно шведите вкараха нов гол. Негов автор бе Вибе, който след една бърза контраатака засече остро центриране на Боянич за 0:2.

Локо драстично намали оборотите след почивката и логично допусна нови два гола в своята врата. Енгвал направи резултата класически в 72-ата минута след прекрасен пас на Вибе извел го сам срещу Акалски. Крайното 0:4 оформи Аугустинсон десет минути преди края.

Главният рефер на днешната контрола сложи край на двубоя 5 минути по-рано, заради разправия между резервните скамейки на Локо и Гьотеборг, в която активно участие взеха треньорите.

Състав на Локо: Акалски, Марков, Ас. Георгиев, Трифонов, Йошев, Илиадис, Намуши, Якимов, Маламов,. Лазаров, Мендес (В. Георгиев, Тодоров, Кики, Камбуров, Белаид, Н'Дайе, Тунчев, Гади, Диего)