ОУ "Димитър Талев" спечели футболния турнир на СДС
Днес 29 май председателят на СДС Пламен Юруков връчи купата на победителя на футболния турнир, който за четвърта поредна година бе организиран от СДС - Пловдив по повод световния ден на детето - 1-ви юни. Почетното първо място спечели основно училище „Димитър Талев". Голмайстор на турнира стана Димитър Димитров със 10 гола, за най-полезен играч бе определен Стойко Солаков, а най-добрият вратар стана Вокил Чавеев.
Второ място на турнира бе отредено за отбора на СОУ „Константин Величков", а трето място взеха футболистите на СОУ „Братя Миладинови". Мероприятието стартира в 10.00 часа на стадион „Спартак" в район „Южен" и беше открито от председателя на СДС - Пловдив Николай Караиванов, който пожела феърплей и спортсменски дух на младите спортисти.
Участие взеха още отбори от ОУ „Яне Сандански", ОУ „Захари Стоянов", ОУ „Стоян Михайловски", СОУ „Константин-Кирил Философ".
На всеки един от участниците във футболния турнир Пламен Юруков подари книгата „Футбол" на английската футболна асоциация, придружена с личното послание: „Спортът ни прави силни и отговорни хора! Пожелавам много успехи и победи!". Председателят на СДС обеща, че ще направи всичко възможно в България да има по-достъпни и повече места за спорт.
И седемте отбора получиха по няколко футболни топки и почетни грамоти.
Футболният турнир на СДС - Пловдив се проведе за първи път през 2005 година. С неговото организиране и превръщането му в спортна традиция Съюзът на демократичните сили отново декларира подкрепата си за развитието на спорта сред младите хора.