Спортните новини: Днес (19) | Вчера (8)
Пиронкова е на полуфинал
Автор: Екип Plovdiv24.bg 17:51 / 22.05.2008Коментари (0)1264
© Plovdiv24.com
Първата ракета на България Цветана Пиронкова се класира за полуфиналите на турнира по тенис на червени кортове в Истанбул с награден фонд 200 хиляди долара.

20-годишната Пиронкова, която е поставена под номер осем в турската столица, победи в изключително оспорван мач четвъртата в схемата Олга Говорцова от Беларус със 7:6(4), 7:6(2) за 2:24 часа.

Двубоят започна отлично за 47-ата в света пловдивчанка и тя набързо дръпна с 3:0 след два пробива. 19-годишната Говорцова обаче успя бързо да изравни за 3:3 и до края на първия сет мачът вървеше гейм за гейм. В тайбрека Пиронкова доминираше в началото и поведе с 4:2, а след 4:4 спечели три поредни точки, а с това и първия сет за 74 минути.

Втората част беше напълно равностойна. 39-ата в света Говорцова успя да направи пробив за 6:5 и сервираше за изравняване на сетовете, но Пиронкова върна пробива и се стигна до нов тайбрек. В него българката отново доминираше и дръпна с 3:1, като до края му даде още само една точка на съперничката си.

Така пловдивчанката достигна до втория си полуфинал на турнира в Истанбул след 2005 година и общо пети в състезания на Женската тенис асоциация в кариерата си.

За успеха тя заработи 8840 долара и 65 точки, а за място на финала ще се изправи срещу номер две в схемата Агниешка Радванска от Полша, която отстрани с 1:6, 6:2, 6:4 словенката Андрея Клепач.

19-годишната Радванска е 15-а в света в момента. Тя е висока 172 сантиметра и тежи 56 килограма. В кариерата си родената в Краков тенисистка има две титли от турнири на УТА и е заработила 980 231 долара от наградни фондове.

Полякинята има четири победи в пет мача срещу Пиронкова. Тя е спечелила последните три срещи помежду им през миналия сезон във Варшава, Стокхолм и на Уимбълдън.

Източник: Gong.bg

Георги Минчев отново заслужи доверието на Илиан Илиев
Обявиха съдията за финала! Вече е свирил Ботев - Лудогорец, дава пресконференция
Властелинът на сухите мрежи в отлично настроение преди финала
Пловдивски футболист с култов танц в съблекалнята след победен гол в Литва
Лудогорец подкрепи Наско Сираков! Увеличават се шансовете Локо - Ботев да е без гостуващи фенове