Ботев победи с 4:0 Раковски
Автор: Екип Plovdiv24.bg 15:55 / 27.03.2013Коментари (27)11648
"Ботев" Пловдив победи с категоричното 4:0 "Раковски" в контролна среща, играна днес на стадион "Беркут". Точни за "канарчетата" бяха Луис Педро (9), Станислав Костов (17), Николай Павлов (44) и Борис Галчев (77).

Холандският футболист Луис Педро изведе "жълто-черните" напред още в 9-ата минута. Нападателят се оказа най-съобразителен в наказателното поле на "Раковски", след центриране от пряк свободен удар и със силен удар прати топката във вратата.

Само осем минути по-късно Станислав Костов удвои, след прекрасна комбинация между Артур и Вандер, завършила с центриране на последният и Костов от два метра вкара за 2:0.

Минута преди края на първата част "Ботев" уби интригата в мача вкарвайки трети гол. Негов автор бе Николай Павлов, който се възползва от прекрасно центриране на юношата Христия Казаков и с глава направи резултата класически.

Крайното 4:0 оформи влезлия като резерва Борис Галчев. Полузащитникът се разписа от фаул от границата на наказателното поле, не оставяйки шанс на стража на втородивизионния тим Стефан Стойчев.

Ботев Пд - Раковски 4:0