Академик Пловдив записа пети успех в А група

11:56 / 18.02.2013
2067
Академик Пловдив победи Видабаскет като гост с 91-77 в мач от мъжката А група. Това се случи, след като пловдивчани поведоха с 15 точки още в първата част и имаха комфортна преднина до самия край на мача. Така те вече са с по 5 победи и загуби и заемат петото място в класирането, а Видабаскет е последен с победа и 9 загуби.

В края на загрявката между двете полувремена Юлий Арабаджийски счупи ринга със забивка, а ремонтът на коша забави срещата.

По 26 точки и 10 борби за победителите записаха Димитър Хорозов и Илко Нанев, а 15 вкара Любен Пасков, който добави 7 асистенции и 5 борби.

За домакините по 20 точки нанизаха Тодор Колев и Емил Емилов, а с 16 точки, 12 борби и 9 асистенции се отчете Теодор Николов.

В следващия кръг Академик Пловдив гостува на ИУ Варна, а Видабаскет - на Спартак Капитол.