Академик Пловдив не даде шанс на съименника си от Благоевград

10:39 / 11.02.2013
1762
Пловдивският Академик не даде шанс на съименника си от Благоевград и спечели с 91-60 срещата между двата тима. Срещата се очакваше да бъде по-интересна, но домакините бяха далеч по-добри от съперника си и заслужиха успеха.

Основната разлика между двата тима бе в по-голямата агресия в играта на домакините. Показателен за това е и фактът, че гостите от Благоевград изпълниха наказателен удар за първи път чак 01.43 минути преди края на третата част, когато разликата вече бе 20 точки.

Силен мач за успеха изигра Калин Христов, който завърши с 26 точки, 11 борби и 5 асистенции. Димитър Хорозов се отчете с 22 точки, а Илко Нанев добави 18.

За гостите Никола Трайков бе най-резултатен с 16 точки. Антонио Илиев добави 11 точки, а 10 вкара Райко Дундалов.

Така в класирането благоевградчани вече са трети с актив от 6 успеха и 3 поражения, а пловдивчани са 5-и с баланс 4-5. След седмица в Благоевград отива Икономическия университет Варна, а пловдивчани ще гостуват на Видабаскет.