Академик Пловдив се наложи трудно над Дунав 2007

09:12 / 26.11.2012
1619
Академик Пловдив записа много трудна победа като домакин на Дунав 2007 в мач от мъжката А група. Пловдивчани се наложиха със 78-76, след като изиграха силно първо полувреме, но през второто съперникът бе на косъм от обрат. Академик вече има по три победи и загуби в актива си, а русенци са с победа и пет поражения.

Отборите изиграха сравнително равностойна първа част, като малка преднина имаха домакините. Те обаче успяха да се откъснат напред през втората и поведоха с 13 точки на почивката. Дунав обаче изигра силно второ полувреме и намали дефицита си само на 5 точки след третата част, а в края бе на косъм от обрат. Малко по малко тимът се приближи само на две точки от съперника си, но пловдивчани удържаха победата.

Академик имаше тотално превъзходство под коша и овладя с 19 борби повече, но за сметка на това допусна много грешки - цели 26, а съперникът - 12. Русенци имаха добра успеваемост от тройката - 13/30 или 43%, но процентът на пловдивчани общо от игра бе 46%, а на Дунав - 36% и това отново уравновеси отборите.

За победителите Димитър Хорозов записа 25 точки и 5 борби, а 21 плюс 8 - Калин Христов, който обаче извърши 10 технически грешки.

За Дунав 2007 над всички с 22 точки беше Антон Диков, с 14 и 8 асистенции се включи Георги Минков, а 13 вкара Янко Янков.

В следващия кръг Академик Пловдив има трудно гостуване на Casino Capitol Спартак МВР, a Дунав 2007 посреща ИУ Варна.

Източник: bgbasket.com