Ботев разгроми Марица с 6:1

16:36 / 06.02.2008
6543
Ботев Пловдив разгроми Марица с 6:1 в контролна среща, играна в село Чернозем днес. "Канарчетата" надиграха съперника и реализираха почти всички възможности за гол. По два гола за "жълто-черните" вкараха Георги Христов, Дормушали Саидходжа и Георги Какалов.

Ботев отказа съперника само за 20 минути, след като на два пъти се разписа продукта на школата на Марица Георги Христов, а после и Дормушали Саидходжа с точен изстрел от границата на наказателното поле реши срещата.

Четвъртия гол падна в 42-ата минута, след атака на Какалов и точен пас към Саидходжа, който вкара второто си попадение. До края на полувремето имаше време само за почетното попадение на Марица, дело на Димитър Байрев.

Втората част играта бе на по-ниско ниво, след като треньорите Тенчо Тенев и Иван Петров постепенно смениха титулярите и вкараха в игра резервни футболисти. За десетина минути резултата набъбна до 6:1 и това бе всичко, с което ще се запомни срещата. И двете попадения през втората част бяха дело на Георги Какалов, който вкара голове-близнаци. На два пъти той бе извеждан с висока топка зад защитата на Марица, поемаше топката с гърди и шутира от воле с гръб към вратата, не оставяйки шансове на младия Грабчев.

Срещата пропусна топ-нападателят на Марица Емил Стоев, който страда от простудно заболяване. Около 100 зрители наблюдаваха мача, а местните се възползваха от навалицата, като изкараха скара, на която продаваха кебапчета и кюфтета.

Ботев: Лилчо Арсов; Даниел Божков, Апостол Попов, Величко Величков, Йордан Минев; Георги Аврамов, Илиян Гаров, Мауро Алегре, Георги Какалов; Георги Христов, Дормушали Саидходжа (Славчо Тошев, Димитър Витанов, Васил Василев, Костадин Гаджалов, Йордан Етов, Николай Харизанов, Мохамед Исмаил, Георги Коруджиев)

Марица: Теодор Скорчев; Иван Димов, Благовест Трънчев, Владимир Байрев, Колев; Камен Апостолов, Димитър Байрев, Пламен Коларов, Васил Стефанов; Тодор Тодоров, Атанас Любенов (Грабчев, Атанас Лазаров, Белилов, Данов, Никифоров)