Ботев с важна победа над Вихрен
Автор: Екип Plovdiv24.bg 16:44 / 24.11.2007Коментари (0)7643
Ботев постигна изключително важен успях с 1:0 над Вихрен. Единственото попадение реализира Манчев през второто полувреме, след извеждащо подаване на Минев. На трибуните имаше едва 2000 зрители, като част от феновете останаха пред стадиона, където подкрепяха любимия си отбор и отправиха традиционните си обиди към Христолов.

Първото опасно положение за "канарчетата" дойде още в 14-та минута, когато капитанът Божков свали топката на границата на наказателното поле на Аврамов. Ударът на халфа обаче профуча покрай страничната греда на Шейтанов.

Отново Аврамов имаше възможност да открие резултата в 33-та минута. Халфът навлезе в наказателното поле на гостите и остана очи в очи с Шейтанов, но ударът му бе отразен от вратаря на гостите.

До края на полувремето "канарчетата" опитаха на няколко пъти да изведат в изгодни позиции своя голмайстор Георги Христов, но защитата и вратаря на гостите се справиха.

Второто полувреме започна с натиск на "жълто-черните". В 53-та минута Гаров бе намерен непокрит в наказателното поле от Минев, но от непосредствена близост стреля в аут.

В 64-та минута падна и единственото попадение в срещата. Николай Манчев бе изведен на отлична позиция от Минев и успя да реализира за 1:0. Малко преди победното попадение Паоло Тешейра от гостите получи червен картон.

До края на срещата "канарчетата" се бранеха умело и не позволиха на гостите да застрашат Арсов. Участие в мача взеха и двама от най-младите юноши на отбора - Йордан Етов и Костадин Гаджалов, като за първия това бе дебют.