Камен Апостолов носи победа на Марица с два гола
Автор: Екип Plovdiv24.bg 17:44 / 11.11.2007Коментари (0)2009
Камен Апостолов(в средата) се превърна в герой за Марица с двата си гола
Марица победи трудно с 2:1 шуменския Волов в мач от 11-ия кръг на Източната "Б" ПФГ. Двата гола за домакините отбеляза Камен Апостолов, а попадението за гостите реализира Георгиев. Отборът на Волов изигра почти цялата среща с 10 души, след като Тодор Жечев беше изгонен в средата на първото полувреме.

Срещата протече в мудно темпо, като нямаше почти никакви опасности към едната или другата врата. Опитите за атаки бяха само от страна на Марица. Логично домакините откриха резултата с гол в 33-ата минута - след центриране от пряк свободен удар Камен Апостолов отклони топката и изведе Марица напред. Малко преди гола след спорно нарушение главния съдия Иван Ангелов показа втори жълт картон на защитникът на гостите Тодор Жечев, което предизвика бурните протести на треньорския щаб на Волов.

През втората част футболистите на Марица излезнаха с нагласата, че мачът е спечелен и получиха нелеп гол. Енчо Георгиев се възползва от неразбирателство в отбраната на Марица и изравни резултата в 73-ата минута. След гола футболистите в бяло започнаха да бавят играта с лежане по терена, бавене на изпълненията на статични положения и две смени, които отнеха общо около 5 минути и за малко не предизвикаха сбиване на футболисти на двата отбора.

Бавенето попречи на футболистите на Марица да създадат нещо интересно пред вратата на гостите, които се бяха окопали в наказателното си поле. Все пак минута преди края след центриране от пряк свободен удар, отново Камен Апостолов засече и се превърна в герой, като донесе заслужена победа за "кършиаклии".

В средата на първото полувреме неприятна контузия получи Емил Стоев. При опит да догони една топка нападателя на Марица получи схващане в десния бедрен мускул и се строполи на земята. След лекарска намеса Бадема се върна в игра, но не успя да доиграе срещата и бе принудително сменен минути по-късно.