Локо отнесе Вихрен като гост
Автор: Екип Plovdiv24.bg 16:47 / 27.10.2007Коментари (0)4966
© Plovdiv24.com
Снимка Архив
Локомотив победи като гост Вихрен с 2:0, в среща в която „смърфовете" изцяло доминираха. Треньорът на домакините Едуард Ераносян пък инкасира поредна загуба на чело на клуб от „А" група срещу родния си тим.

Срещата започна равностойно и спокойно. „Черно-белите" не позволиха на домакините да упражнят традиционния домакински натиск. Първи до голова възможност стигнаха гостите. Даксон да Силва, който отново беше най-активен в редиците на Локо, преодоля двама защитници и стреля силно, но Шейтанов успя да спаси.

В 36-та минута Стойко Сакалиев отбеляза първото си попадение за Локомотив в официална среща. Нападателят пое топката, копна я над защитник, за да го преодолее и простреля Шейтанов за 0:1.

Веднага след почивката „смърфовете" нанесоха и втория си удар. Даксон получи от Анев и изстреля топката толкова силно, че тя нокаутира Георгиев и влетя в мрежата на Вихрен за 0:2.

До края на срещата възможности за трети гол имаха Камбуров и Дани Кики, докато Еривертон от домакините получи червен картон.