Спартак би трудно Хасково
Автор: Екип Plovdiv24.bg 17:52 / 26.10.2007Коментари (0)2545
Спартак приключи черната си серия от неубедителни игри в последните кръгове, като надделя днес като домакин с минималното 1:0 отборът на Хасково в мач от Източната "Б" футболна група.

Домакините започнаха устремно двубоя като в началните минути създадоха няколко опасни положения пред вратата на Хасково. В 20-та минута най-опитният състезател на "гладиаторите" Костадин Видолов стреля опасно, но топката премина на сантиметри от страничната греда на вратаря Стойчев.

В 34-та минута домакините успяха да отбележат победното попадение в срещата. Атаката за решаващия гол бе започната от Видолов, който триково пусна пас в ляво на Христов. Халфът финтира защитник на Хасково и центрира отлично по земя към Кънчев , който от 7-8 метра прати коженото кълбо в мрежата на гостите. Още в самото начало на втората част домакините можеха да вкарат и второ попадение, но Стойчев отново изби. В 50-ата минута защитникът на Спартак Аргиров можеше да удвои резултата, но ударът, който отправи от точката за дузпа бе избит в корнер отново от героят на мача и бивш вратар на Ботев Стефан Стойчев.

В 64-та минута бе и най- фрапиращият пропуск на домакините. Плеймейкарът Костадин Видолов бе в основата на опасното положение, създадено от домакините. Неустаряващият халф шутира от десет метра, но защитник изби от голлинията.

До края на мача домакините имаха още няколко шанса за гол, но късметът не бе на тяхна страна.