Марица надви трудно Свиленград
Автор: Екип Plovdiv24.bg 18:57 / 05.10.2007Коментари (0)2665
Отборът на Марица постигна важна победа като домакин, след като успя да надделее над състава на Свиленград с 3:2. Домакините започнаха добре, след като успяха да поведат в резултата още в 4-тата минута. Тогава халфът на Марица Димитър Байрев бе най-съобразителен при едно разбъркване и с прецизен удар от десет метра вкара за 1:0.

В 40-ата минута нападателят на "жълто-сините" Емил Стоев направи резултата 2:0 в полза на Марица. Стоев бе изведен отляво, навлезе в наказателното поле и с плътен удар удвои резултата.

Отново Емил Стоев бе точен за 3:0 в 75-ата минута. Нападателят напредна отляво и с удар под плонжа на вратаря на Свиленград направи резултата класически.

След този гол футболистите на Марица намалиха оборотите и можеха да съжаляват за това си свое действие. Гостите през последните 20-тина минути на мача владееха инициативата на терена.

В 82-ата минута Пламен Стоянов от Свиленград вкара за 3:1. Халфът отправи удар с глава от границата на малкият пеналт и не остави никакви шансове за изява на влезлия като резерва вратар на домакините Тeодор Скорчев.

Само три минути по-късно играчите на Свиленград успяха да вкарат и втори гол. Тогава Четин Сейдула с мощен удар матира за втори път Скорчев.

Играчите от южният град можеха да си тръгнат с точката от стадион Марица, но малшанс им попречи за това. В последната минута на срещата Татьозов от гостите нацели старнични стълб на вратата на домакините.