Локо биe с два бързи
Автор: Екип Plovdiv24.bg 18:56 / 15.09.2007Коментари (0)5882
Локомотив Пловдив победи Черно Море с 2:1 пред около 3000 фена на ст. "Локомотив" в парк "Лаута". Головете за Локо отбелязаха Мартин Камбуров и Даксон да Силва в първите минути на мача, а през второто полувреме Моке от гостите намали.

През първото полувреме нямаше много положения пред двете врати. Още в шестата минута след разбъркване Камбуров откри за Локо, а две минути по-късно Даксон удвои. След тези голове футболистите на Локо успокоиха играта си, а тези на Черно Море сякаш се примириха със загубата. Независимо, че не се напъваха особено, играчите в черно-бяло създадоха доста повече положения през първата част, като Камбуров и Сакалиев можеха да вкарат трети гол. На два пъти имаше и спорни ситуации за игра с ръка в наказателното на гостите, но съдията Тодоров си замълча. Това предизвика бурни реакции на трибуните. Гостите също имаха някакви претенции, като на почивката в тунела член на спортно-техническия щаб на Черно Море бурно поиска някакво обяснение от реферите, но солидното полицейско присъствие предотврати по-сериозен конфликт.

През втората част Локо продължиха да доминират, като в 50-тата минута Сакалиев удари греда. Малко по-късно отново бившия нападател на ЦСКА пропусна. В 75-тата минута резервата Моке бе оставен непокрит и намали за 2:1, но това не повлия на играта до края. Черно-белите отново имаха възможности за гол, но пропуски направиха Сакалиев и Хейгън. В последните минути отново Моке за гостите имаше шанс да изравни, но се засуети и не успя да развали празника на пловдивските фенове.