Слънцето уплаши даже йогите
Адската жега под тепетата стресна йогите, които са на балканиада в Пловдив, и ги принуди да променят програмата си. Сутрешните изпълнения на асани, които трябваше да продължат три часа, бяха съкратени до 40 минути. Под палещите лъчи на слънцето на подиума на Античния театър се престрашиха да излязат само най-малките йоги от Пловдив, София и Варна. Въпреки високите температури децата показаха, че владеят тялото си до съвършенство. 10-годишна изпълнителка взе ума на малобройната публика с невероятната си гъвкавост, а след това призна, че се занимава с йога само от една седмица. Аплодисменти си спечелиха републиканският шампион Павел Донев от Варна и съгражданката му Ана-Мария, която пък си пожела след физическите тънкости на йогата да усвои и духовните. Останалите демонстрации на по-възрастните участници в балканиадата бяха насрочени едва за 19 ч. вечерта. Информацията е на вестник "Стандарт".