Къде да се съхраняват бюлетините след края на изборния ден в неделя и може ли заради това да се стигне до искане за касиране резултатите от вота?. Този въпрос предизвика скандал между изпълняващия длъжността кмет на Пловдив Александър Долев и председателя на ОИК - Илиян Иванов.
От администрацията настояват чувалите с оригиналните изборни книжа да бъдат предавани в районните кметства, а от общинската комисия искат бюлетините от целия град да се съберат на едно място - в 7-ма палата на панаира.
Арбитър в спора ще бъде Централната избирателна комисия, която е сезирана за случая. И двете страни използват като аргумент по-добрата охрана на оригиналните изборни книжа.
Източник: БНР








Sargon III
на 21.10.2011 г.
Къде са се събирали преди? Трябва да бъдат на едно място, за да се охраняват по-добре. Елементарно е. Катерикът Долев пак е в амок... Ей, купете му лекарства, ако трябва с общински пари! И, не му давайте копието на Главчо, може да стане опасен!
Коментарите са на публикуващите ги. Plovdiv24.bg не носи отговорност за съдържанието им!