Ботев стартира със загуба предсезонната подготовка

Коментари (129)
22:24 / 05.07.2011
15768
Отборът на Ботев стартира със загуба предсезонната подготовка, отстъпвайки с 0:3 от Литекс, в контролна среща играна на градския стадион в Ловеч. "Канарчетата" бяха подкрепяни от около 300 свои привърженици, които пътуваха дългото разстояние за да наблюдават любимия си отбор.

Георги Миланов откри резултата в 30-ата минута за Литекс с удар от около 25 метра по земя и не добра намеса на вратаря на Ботев Илия Николов. В 35-ата минута Атанас Курдов бе заменен принудително от Тодор Неделев.

Само две минути след началото на второто полувреме Литекс удвои резултата след една контраатака. Том центрира в наказателното поле на "канарчетата", където стража Николов се намеси лошо и Тиаго Мирасема реализира. В 70-ата минута се откри и единственото положение на Ботев пред вратата на Литекс, резервата Александър Александров стреля от малък ъгъл но топката срещна горната греда. В последната 90-ата минута Светослав Тодоров оформи крайното 3:0 за Литекс, след като бе изведен сам срещу Николов.