Григор Димитров след победата над Джари: В началото се чудех какво правя, но след това намерих ритъма си

4857

Най-добрият български тенисист - Григор Димитров, говори след първата си победа на тазгодишното издание на "Мастърс" турнира на клей в Мадрид, Испания. 33-годишният хасковлия спечели битката си от втори кръг срещу Николас Джари от Чили и си уреди среща с 23-годишния британец Джейкъб Фиърнли.

"Честно казано, много е трудно да играеш в условия като тези. Мадрид винаги е много коварен турнир за всички. Идваме тук по-рано, но има толкова много неща, което се развиват по по-различен начин. Радвам се, че спечелих в два сета. Тук трябва да се придържаш към основните неща, сервисът е много важен. Трябва да си и максимално креативен, но е много трудно, когато се опиташ да направиш нещо с топката. Така че трябва да страниш от по-рисковите отигравания. Това е моят съвет. Опитът определено ми помага при сервиса. В началото днес се чудех какво правя, но след това намерих моя ритъм и това се видя в края, когато започнах да сервирам с по-плавно движение. Гледам на турнира мач за мач. Опитвам се да игнорирам всичко, което ми се случва извън корта. Вълнувам се, че съм тук и гледам напред", добави още Григор.


Още по темата: Григор Димитров в турнири през 2025-а година
Всички новини по темата: (76)

Виж коментарите (0)
Актуални спортни новини:
Мачовете по ТВ! Пълна програма на всички мачове на живо по телевизиите.
Свали на своя телефон: Android или iOS!