Локо и Ботев палят свещи преди дербито
По традиция отборът на Локо (Пд) отскочи да запали свещичка на Бачковския манастир. От началото на сезона играчите на старши треньора Иван Маринов вярват, че молитвите в светата обител, разположена над Асеновград, им носят късмет.
В мероприятието обаче не се включиха всички футболисти, което успя да раздразни наставника Маринов.
"Преди години ни забраняваха да ходим на църква, сега пък не е праведно да се задължава. В крайна сметка всеки има право да бъде комунист, атеист или нещо друго", заяви с полушеговит тон Масларя.
Преди години под ръководството на старши треньора Ясен Петров отборът на Ботев също посещаваше Бачковския манастир. След идването на Светослав Гърков "жълто-черните" проявяват своето суеверие в пловдивската църква Св. "Георги Победоносец". От там "канарчетата" ще минат днес след последната си тренировка, преди да се настанят в хотел "Империал" за режима преди мача.
"Настроението е приповдигнато. Дано само това не ни изиграе лоша шега. Вярваме, че съдийството ще е 50 на 50", заявиха от треньорското ръководство на "канарчетата". Както е известно, битката на Пловдив започва в 15 часа утре. Информацията е на Топспорт.