Григор Димитров започна 2025 г. с успех над австралиец

2056

Световният номер 10 в мъжкия тенис - Григор Димитров, започна новата 2025-а с победа. 33-годишният хасковлия спечели втората си среща от турнира на твърда настилка в Бризбейн, Австралия от сериите ATP 250.

Българинът надви представителя на домакините Александър Вукич с 6:2, 7:6(5) за 1:25 часа игра и по този начин се класира на 1/4-финал.

Димитров реализира 12 аса, със 7 повече от съперника си. 28-годишният му опонент, който заема 68-мо място в света, направи 4 двойни грешки, докато Димитров сбърка само 1 път.

Димитров проби Вукич два пъти и на свой ред не допусна нито една възможност за брейк точка на противника.

Съперник на българина в следващия кръг ще бъде победителя от двойката Джордан Томпсън/Алекс Микелсен.





Още по темата: Григор Димитров в турнири през 2025-а година
Всички новини по темата: (76)

Виж коментарите (0)
Актуални спортни новини:
Мачовете по ТВ! Пълна програма на всички мачове на живо по телевизиите.
Свали на своя телефон: Android или iOS!