Костадин Димитров: Няколко месеца се опитвах да помиря двата клуба

Автор: Екип Plovdiv24.bg
Коментари (2)
12:03 / 22.11.2024
6689
Кметът на Пловдив - Костадин Димитров, коментира създалото се напрежение между Bultras Fight Club и Боксов клуб "Ботев". В днешния следобед от BFC организират протест с искане за оставката на кмета.

Ето какво заяви градоначалникът по повод ситуацията с двата бойни клуба:

"Специално за клуба по кикбокс през годините смятам, че съм направил всичко възможно да им помагам, включително със състезатели и организация. Дори успяхме да им дадем офис в сградата, предоставял съм им автомобила на моя клуб по таекуондо да ходят на състезания."

"Показал съм, че като спортен клуб, като кмет, сме им давали всичко възможно да осъществяват своята спортна дейност. Няколко месеца се опитвах да помиря двата клуба. Имаме предложения към клуба. Да се направи график за двата клуба и да ползват заедно. Можем да предложим и друго помещение, където те да водят своите занятия. Ако те са съгласни ще го направим“.

"Важното е да не спира спортният процес, да има състезатели, които да печелят медали. Договорът с Боксов клуб "Ботев“ е прекъснат. Те са нарушили съответната наредба, в която е записано да не преотдават залата по бойни спортове. Също така по тази наредба те нямат право да правят тези ремонти без да ни уведомят“.


Виж коментарите (2)
Мачовете по ТВ! Пълна програма на всички мачове на живо по телевизиите.
Свали на своя телефон: Android или iOS!
Още спортни:
Вчера: 18
Днес: 3


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).