На пресконференция днес пред журналисти треньорът на Локомотив Иван Маринов коментира предстоящия мач на отбора с Литекс, както и трансферната политика на клуба.

Маринов бе категоричен, че следващата една година Локомотив няма да продаде нокй освен ако към някой играч няма умопомрачителна от финансова гледна точка оферта. Масларя остро разкритикува писанията в медиите, че Локомотив ще продава футболистите си като на сергия. Според него в момента отбора се нуждае от нови попълнения, както и от сегашните си футболисти и на този етап при "черно-белите" трансферите ще се движат само в една посока - ще се привличат играчи. Маринов поясни, че Локомотив непрекъснато привлича нови момчета, преотстъпва ги в други отбор, плаща им се да играят там и през цялото време се наблюдават изявите им. Ако някой от тези играчи впечатли с игрите си ще бъде веднага взет в представителния отбор на "смърфовете".

Треньорът допълни още, че обстановката в Локомотив е перфектна. Всички се готвят с настроени и нужното самочувствие за предстоящия мач с Литекс. Според него колегата му Любко Петорвич няма с какво да го изненада. Никой в Локомотив не говори за загуба. "черно-белите" ще излязат в събота само и единствено с мисълта за победа, като не са предвидени допълнителни финансови стимули.

Маринов хвърли яснота и около смяната на Илами Халими в дербито с Левски. той категорично опроверга твърденията, че Халими е сменен заради слаба игра. Македонецът има неизлекувана стара травма и е почувствал болки още през първото полувреме и това е причината той да бъде заменен на почивката.