Марица не даде гейм на ЦСКА в първия финален плейоф за титлата

19:56 / 17.04.2024
1974
Марица (Пловдив) стартира по чудесен начин битката за спечелването на 10-а поредна шампионска титла в Националната волейболна лига при жените. Жълто-сините надиграха ЦСКА (София) с 3:0 (25:19, 26:24, 26:24) гейма в първия финален плейоф, който се проведе в зала "Сила" в Пловдив.

Така пловдивчанки поведоха с 1-0 в серията, която се играе до 3 успеха.

Следващият мач е утре (18 април) отново от 18:30 часа в зала "Сила".

Въпреки категоричната победа на Марица, двубоят бе доста равностоен и приключи след час и 20 минути игра. В края на втората и третата част ЦСКА дори стигна съответно до два геймбола при 23:24, но домакините показаха по-здрава психика в решаващите отигравания.

Най-резултатна за Марица стана Доби Христоскова с 18 точки, а 12 добави Ива Дудова. Борислава Съйкова и Виктория Коева завършиха срещата с по 8 точки.