Академик Пловдив пропусна да се изравни с Хасково в ББЛ

14:15 / 28.03.2024
1448
Вторият отбор на Академик Пловдив пропусна възможността да се изравни с Хасково и да заеме третата позиция в първенството на ББЛ "А" група, Юг. Възпитаниците на треньора Йордан Иванов гостуваха в зала "Дружба“ и отстъпиха на своя съперник със 108:94 в среща от 16-ия кръг.

Решаваща за крайния изход се оказа първата четвърт, в която Хасково натрупаха двуцифрена разлика и успя да запази преднината си до края. Динко Христов се отличи за домакините с дабъл-дабъл от 31 точки и 10 борби, а Тенчо Тенчев добави 28 точки и 8 борби за победата.

Страхотно представяне за Академик Пловдив направи Кръстомир Михов, който завърши с дабъл-дабъл от 37 точки и 10 борби, към които добави и 5 асистенции. С 34 точки, 5 борби и 4 асистенции се отчете Йоанис Кикрилис.

Това бе 11-а победа на Хасково през сезона, с която тимът запази третото място и има вече актив от 26 точки (11 победи и 4 загуби).

Академик Пловдив остана на четвърто място с 24 точки, но и мач повече (8 победи и 8 загуби).