Боксьорите на "Лаута Арми" с отлично представяне, станаха втори на държавното първенство

14:10 / 12.03.2024
3177
Състезателите на боксов клуб "Лаута Арми" (Пловдив) се представиха отлично в първия кръг от Държавното лично отборно първенство по бокс при юношите, което приключи в Ботевград. Надпреварата бе и за Купа България 2024.

Пловдивският тим се представи с четирима състезатели и спечели второ място в отборното класиране с 2 златни и един сребърен медал.

Титлите заслужиха Джан Ахмедов (57 кг) и Владимир Давидов (60 кг). Те записаха по 5 победи в шампионата и останаха без конкуренция.

Славчо Григоров (50 кг) заслужи сребърен медал. Той спечели 3 мача, а във финала загуби с малко от представител на Локомотив (София).

Четвъртият боксьор на "Лаута Арми" бе Теодор Загорски (60 кг), който постигна една победа в Ботевград. След това той загуби от боксьор от Стара Загора и също не му достигна много малко, за да продължи напред.

В състезанието участваха над 260 състезатели от 55 клуба.

"Искам да благодаря на Credi Plus за безвъзмездната помощ към нашия клуб", заяви главният треньор на "Лаута Арми" Арман Хакобян.