Академик Пловдив загуби в Ямбол след много слаба първа четвъртина

11:25 / 10.03.2024
1891
Академик Пловдив загуби от Ямбол с 85:77 като гост в среща от втората шестица на Националната баскетболна лига при мъжете. Решаваща за крайния изход се оказа първата четвърт, в която Ямбол поведе с 10 точки разлика - 27:17.

Втората четвъртина приключи 22:20 за пловдивчани, а в следващите две части резултатът беше равен, съответно 16:16 и 22:22.

Нели Къмингс и Томислав Минков станаха най-резултатни за Академик Пловдив с по 15 точки, а Мартин Маринов добави 12.

Маркедрик Бел стана най-резултатен за домакините с 22 точки.

Сега за Академик Пловдив предстои участие в турнира за Купата на България, а съперник на тима в четвъртфиналите е Рилски спортист. Мачът ще се играе на 15 март в Бургас.