Академик изоставаше със 7 точки, но стигна до впечатляващ обрат в Пловдив

16:02 / 07.03.2024
1391
Академик Пловдив спечели втория си мач от втората шестица в НБЛ. Пловдивчани надиграха Шумен с 89:85 в зала "Сила".

Домакините бяха по-добре през първата четвърт, която завърши 25:21. Втората четвърт обаче шуменци спечелиха с 24:13 и така на полувремето те поведоха с 45:38.

Решаваща за крайния успех се оказа третата част, в която Академик игра страхотно и се наложи с 28:12. Последната четвърт беше спечелена с 28:23 от гостите, но това не бе достатъчно за краен успех в тяхна полза.

Най-резултатен за Академик беше Филип Хенри с 24 точки, 16 добави Мартин Маринов, а с 14 се отчетоха Николай Маринов и Джъстин МкКол.

Най-резултатни за Шумен станаха Карим Мане и Дейвид Ролинс с по 25 точки.

За MVP на двубоя беше определен Джъстин МкКол. Следващият мач на пловдивчани е в събота - гостуване на Ямбол.