Жребият прати Марица в София, останаха само две крачки до нова купа

16:13 / 12.12.2023
1870
ЦСКА ще бъде домакин в полуфинала срещу Левски София от турнира за Купа България при жените. Тегленият днес жребий определи "червените" да приемат дербито, а финалистът ще се определи в една среща. Мачът ще се проведе в събота, 16 декември, от 17:00 ч. в зала "Васил Симов".

В другият полуфинал шампионът и носител на трофея Марица (Пловдив) ще гостува на Славия. Срещата е в зала "Панайот Пондалов" в петък, 15 декември, от 19:00 часа.

Трите столични отбора ЦСКА, Славия и Левски преодоляха без проблем четвъртфиналната фаза. "Белите" и "сини" записаха чисти победи срещу своите съперници. В своята зала Левски София отстрани Марица 2022 (Пловдив) след 3:0 (25:16, 25:19, 25:18), а домакиниски успех записа и Славия 2017 - 3:0 (25:22, 25:23, 25:18). "Червените" дадоха само един гейм срещу УВК Хектор - 3:1 (25:18, 22:25, 25:18, 25:19).

Пълна доминация имаше и Марица. Пловдивчанки посрещнаха Варна ДКС и разгромиха съперника си с 3:0 (25:14, 25:8, 25:22) гейма.