България тръпне за официалния дебют на Александър Везенков в NBA

1771

Тази нощ може би ще се превърне в историческа за България. Причината е едно име - Александър Везенков.

28-годишният ни баскетболист, който през лятото направи трансфер в Сакраменто Кингс от Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (NBA) може да се превърне във втория българин, играл в "Лигата на извънземните" след 38 години.

Пионер у нас е настоящият президент на Българска федерация по баскетбол - Георги Глушков. Той игра за Финикс Сънс през сезон 1985-1986 година.

Сакраменто ще гостува на Юта Джаз. Срещата започва в 04:00 часа българско време в  зала "Delta Center" в Солт Лейк Сити.

Именно срещу Юта Джаз приключи и предсезонната подготовка на Сакраменто като тимът записа и единствения си успех преди старта - със 116:113.

В този мач блесна и Везенков, който записа 13 точки и 6 борби за по-малко от 21 минути на паркета.

Ще получи ли отново българинът доверието на треньора Майк Браун, предстои да разберем!


Още по темата: Александър Везенков в NBA
Всички новини по темата: (7)

Виж коментарите (0)
Актуални спортни новини:
Мачовете по ТВ! Пълна програма на всички мачове на живо по телевизиите.
Свали на своя телефон: Android или iOS!


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).