Марица стартира успешно по пътя към 10-а поредна шампионска титла

08:48 / 23.10.2023
860
Волейболните шампионки от Марица (Пловдив) започнаха с победа сезон 2023-2024. Маричанки се справиха като домакин със Славия (София) с 3:1 (25:12, 22:25, 25:19, 25:14) гейма в първия кръг в Националната волейболна лига Демакс. Двубоят се игра в зала Сила.

Пловдивчанки преследват своята 10-та поредна титла в първенството през този сезон.

Преди началото на двубоя маричанки излязоха с фланелки в подкрепа на бившата волейболна националка Страшимира Филипова, която се бори с коварна болест. Жълто-сините бяха със специални фланелки Надежда посветени на превенцията срещу рака на гърдата.

Шампионките получиха жълти рози от вицепрезидентът на клуба Светослав Славов преди срещата.

Първи официален мач от повече от година записа либерото на маричанки Жана Тодорова, която лекуваше контузия. Жана, която е една от най-успешните състезателки на Марица за всички времена, се завърна в родния си клуб през лятото.

Официален дебют за Марица направи Борислава Съйкова, която се отличи с 11 точки.

Маричанки започнаха ударно първия гейм и поведоха със 7:2, стигна се до 16:7, а геймът беше затворен без проблем с 25:12.

Във втория гейм мачът започна равностойно, но Славия дръпна при 8:5. Стигна се до 12:6 за гостите, а след това маричанки намалиха преднината на Славия на две точки. До края на гейма обаче Славия успя да удържи и изравни геймовете след 25:22.

Третата част започна много по-добре за маричанки, които поведоха с 5:3, стигна се до 16:11, а геймът приключи след 25:19.

В четвъртия гейм момичетата на Борислав Крачанов поведоха с 3:0, стигна се до 12:4, а преднината набъбна на 21:8, а мачът приключи след 25:14 за шампионките.

Ива Дудова стана най-резултатна с 21 точки, 18 добави Виктория Коева, а с 13 се отличи Добрина Христоскова.

Ирена Мишонова стана най-резултатна за Славия с 13 точки.

Следващият петък Марица е домакин на Марица 2022 (Пловдив), който стартира с победа с 3:1 гейма срещу Хектор (София). Двубоят ще се играе на 27 октомври (петък) от 17:30 б.в. в зала Сила.