Служител на Ботев обидил длъжностни лица, глобата е голяма

5950
15

Дисциплинарната комисия към БФС наложи сериозна глоба на ПФК Ботев заради поведението на феновете и служител на клуба по време на мача срещу Пирин, завършил 0:0 в Благоевград. Общата санкция за "жълто-черните" е 7 000 лева.

Локомотив Пловдив също е наказан, но с 2 000 лева. Освен това защитникът на черно-белите Ангел Лясков няма да играе в един мач, а глобата му е 200 лева след червения картон, който получи снощи при победата над Ботев Враца с 4:0.

Ето какво гласи решението на комисията от днес:

ПО ДОКЛАД - окончателни и не подлежащи на обжалване:

За нанесени обиди от служител на ПФК "Ботев“ гр. Пловдив към длъжностните лица на срещата, на основание чл. 36, ал.1, т.1, б. А, предложение 2 от ДП /2023/2024/ – ДК наказва ПФК "Ботев“ гр. Пловдив с имуществена санкция в размер на 4000 лева.

За обидни и нецензурни скандирания, на основание чл.37, ал.1, т.26, б. Б от ДП /2023/2024/ – ДК наказва ПФК "Ботев" гр. Пловдив с имуществена санкция в размер на 3000 лева.

За обидни и нецензурни скандирания, на основание чл.37, ал.1, т.26, б. А от ДП /2023/2024/ – ДК наказва ПФК "Локомотив" гр. Пловдив с имуществена санкция в размер на 2000 лева.


Още по темата: Първа лига, сезон 2023/2024
Всички новини по темата: (595)

Виж коментарите (15)
Актуални спортни новини:
Мачовете по ТВ! Пълна програма на всички мачове на живо по телевизиите.
Свали на своя телефон: Android или iOS!


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).