Красив късен гол на Педриньо донесе победа на Локо срещу Марица

Коментари (10)
13:48 / 03.02.2023
4011
Локомотив (Пловдив) победи съгражданите си от Марица с 2:1 в последната проверка за двата тима преди подновяването на първенствата в Първа и Втора лига, предаде репортер на Plovdiv24.bg. Спарингът се игра на централния терен на "Лаута".

Гостите откриха резултата в 23-ата минута чрез юношата на Локомотив и бивш капитан на черно-белите Веселин Марчев. Той бе изведен още от собствената половина на тима с чудесен пас на Валери Домовчийски, остана сам срещу Илко Пиргов и шутира покрай него за 0:1.

Четвърт час по-късно локомотивци изравниха. Бабакар Дион осъществи атака отдясно, след което центрира към наказателното поле. Там централният защитник Мартин Паскалев надскочи отбраната на Марица и засече с глава за 1:1.

Две минути преди края черно-белите вкараха победното си попадение. Ивайло Димитров - Косъма проби по левия фланг и почти от аутлинията центрира към точката за изпълнение на дузпа. Там Педриньо засече атрактивно от воле с десния крак в мрежата за 2:1.

Локомотив: Илко Пиргов, Матеус, Милош Петрович, Мартин Паскалев, Йосип Томашевич, Петър Витанов, Христо Иванов, Денислав Александров, Бабакар Дион, Димитър Илиев, Ерик Сорга.

Марица: Илия Николов, Димитър Аврамов, Йордан Пейчинов, Мартин Газиев, Соломон Джеймс, Христиан Димитров, Ифеани Дейвид, Веселин Марчев, Петър Атанасов, Станислав Маламов, Валери Домовчийски.