Две победи за юношите на Академик Пловдив над "Рилецо"

16:17 / 19.12.2022
1667
Баскетболният тим на Академик Пловдив U19 спечели много оспорван и труден мач срещу отбора на Рилски спортист. Димитър Стамов започна много силно за домакините, но след натрупани нарушения пропусна по голямата част от първото полувреме което завърши при резултат 40:44 в полза на отбора от Самоков.

Мачът продължи да бъде толкова оспорван, като двата отбора постоянно си разменяха водачеството. В последното си нападение отборът на Рилски изпусна стрелба със сирената и това донесе победата за Академик с резултат 81:79.

В двубой от шести кръг на Елитна група Запад до 16 години Академик победи след невероятен обрат връстниците си от Рилски спортист с 92:87. Пловдивският отбор започна много лошо срещата и още в първата част изоставаха с пасив от 20 точки (9:29).

Втората част играта на Академик се подобри, но "Рилецо" запази добрия си ритъм и така полувремето завърши с резултат 30:55 в полза на гостите. Третата част обаче след силни минути на Павел Генов и на Николай Кадънков, Академик успя значително да намали разликата, като спечели частта с 23:8.

В последния период Академик продължи с добрата игра и след невероятните 13 точки (в тази част само) на Ники Кадънков, успя да прати мача в продължение. В добавеното време момчетата на Йордан Иванов продължиха със силната си игра и в крайна сметка успяха да грабнат победата.