Баскетболистите на Локо (Пд) вкараха 17 тройки в Пазарджик, но това не беше достатъчно за победа

13:36 / 14.12.2022
1335
3.6.9 Баскетболен клуб записа първа победа за сезона в ББЛ А група. В отложен мач от регион Юг, изигран в зала "Иван Симеонов“ в Пазарджик, тимът надви Локомотив Пловдив с 83:78.

След този двубой победителите са с баланс 1-9, докато пловдивчани са с 2 победи и 8 загуби.

3.6.9 започна мача с 9 поредни точки, но след десет минути игра авансът му почти бе заличен – 19:17. На два пъти Локомотив Пловдив излизаше напред в началото на втория период, но на почивката съперникът отново водеше, този път при 40:34.

Разликата за първи път стана двуцифрена след паузата, а в началото на последната част достигна и 14 точки. Локомотивци не се отказаха и се доближиха само на 4 точки в края, но не успяха да стигнат до нов обрат.

"Черно-белите" вкараха 17 тройки в мача, но 3.6.9 отбеляза двойно повече точки в подкошието - 44 срещу 22.

Робърт Радев бе в основата на успеха с 39 точки (5 тройки) и 12 борби, с което компенсира 7-те си грешки. Асен Попов вкара 16 точки, Иван Насков се отчете с 11 точки, 7 борби и 7 асистенции.

За Локомотив Пловдив, който бе и в по-къса ротация, Ивайло Стоянов бе най-резултатен с 26 точки. По 14 имат Николай Петков (9 грешки) и Мартин Юруков, с по 10 са Иван Гьошев (11 борби) и Даниел Илчев.