Ботев имаше преднина, но не издържа в реванша срещу Лудогорец

17:02 / 24.11.2022
4428
Лудогорец U16 победи с класическото 3:0 Ботев (Пловдив) и го отстрани на четвъртфиналите от турнира за Купата на БФС. Срещата се игра на един от терените в комплекса "Гнездо на орли" в Разград. В първия мач "канарчетата" спечелиха с 1:0.

Домакините стопиха аванса на съперника от първия мач още в 3-ата минута. Вратарят на Ботев изби удар на Наско Янев, а Кристиян Манушев стигна пръв до топката и я прати в мрежата за 1:0.

След почивката Янко Ажуани удвои аванса на "орлите" в 65-ата минута. Той се разписа от границата на наказателното поле.

В 78-ата минута Кристиян Манушев оформи крайното 3:0. Той бе точен с глава, като изпревари стража на съперника, след центриране от фал на Максимилиян Симеонов. Разградчани можеха да спечелят двубоя и още по-категорично, но удар на Светлин Кралев срещна гредата, а стража на гостите извади хубав удар на Исмет Хасан.

Гледайте в прикаченото видео репортаж от мача!