Академик Пловдив се поздрави с първа победа за сезона

09:01 / 04.11.2022
1257
Академик Пловдив записа първи успех през сезона в Националната баскетболна лига. Пловдивчани победиха Шумен с 91:66 в мач от 5-ия кръг, като това бе първото домакинство на отбора за сезона.

Преди началото на двубоя бяха наградени момчетата от Специалния отбор на Тина Димитрова. Лъчезар и Иван от отбора спечелиха златните медали в първия по рода си европейски баскетболен турнир на обединени младежки отбори от атлети с и без интелектуални затруднения в Италия.

След първата четвърт Академик спечели първата част с 22:18, а втората завърши при резултат 20:19 за тима на Шумен. Така резултатът на полувремето беше 41:38 за пловдивчани.

"Студентите" бяха категорични в третата четвърт и я спечелиха с 29:17. Последната четвърт завърши при 21:11 за Академик и клубът записаха категоричен успех с 91:66.

Васил Бачев стана MVP на двубоя с 25 точки, а 18 добави Томислав Минков. Александър Милов и Кръстан Кръстанов завършиха с по 12 точки.

За Шумен най-резултатен стана Майк Адеунми с 19 точки, а 14 добави бившият играч на Академик Адриян Секулов.

Следва пауза заради националните отбори, а следващият мач на пловдивчани ще бъде на 26 ноември - гостуване на Рилски спортист.