Четвърта поредна победа със "суха" мрежа за Локо, този път в контрола

Коментари (3)
20:16 / 24.09.2022
3868
Представителният отбор на Локомотив (Пловдив) постигна победа с 1:0 над Арда (Кърджали) в контролна среща, играна в Раковски. Единственото попадение падна в 29-ата минута, когато Бабакар Дион се разписа за 1:0.

“Черно-белите" имаха още няколко добри възможности пред вратата на кърджалийци, като Петър Витанов нацели и гредата.

Това бе четвърта поредна победа със "суха" мрежа за пловдивчани, като предишните 3 бяха за първенството срещу Ботев Пловдив (1:0), Септември (1:0) и Черно море (3:0).

Ето как се разви двубоят по минути:

1’ Начало на контролата в Раковски

3’ Шанс за Арда, удар покрай вратата на Пиргов

15’ Без нови опасности пред двете врати, битката е основно в центъра на терена

18’ Корнер за Арда, последва удар на Крачунов в аут

22’ Пряк свободен удар за Локомотив – Карагарен стреля точно, а стражът на “белите" спаси

26’ Нов шанс за пловдивчани – Джовани шутира от фаул, вратарят на Арда изби

28’ Центриране на Томашевич бе засечено от Боруков, който прати кълбото в аут

29’ ГОЛ за Локомотив! Бабакар Дион бе изведен от Христо Иванов на добра позиция и реализира за 1:0!

36’ Далечен удар на Карагарен бе отразен от стража на кърджалийци

45’ Слаб изстрел от дистанция за Арда, Пиргов улови без проблеми

45’ Край на първата част

46’ Начало на второто полувреме

52’ Джовани намери Боруков, който стреля встрани от целта

65’ Петър Витанов нацели гредата от границата на наказателното поле на Арда

72’ Изстрел на играч на Арда – Хоркаш спаси

90’ Край на срещата

Стартов състав: Илко Пиргов, Йосип Томашевич, Милош Петрович, Мартин Паскалев, Христо Иванов, Петър Витанов, Георги Каракашев, Джовани, Бабакар Дион, Бирсент Карагарен, Преслав Боруков (Динко Хоркаш, Александър Василев, Жатоба, Димитър Илиев, Ивайло Димитров, Пиер Зебли, Матеус).

Гледайте в прикаченото видео репортаж от мача!