Локомотив триумфира в 115-ото дерби на Пловдив

Коментари (72)
22:23 / 03.09.2022
13805
Отборът на Локомотив спечели 115-ото издание на голямото пловдивско дерби, предаде репортер на Plovdiv24.bg. Черно-белите победиха вечния си съперник Ботев с 1:0 в мач от 9-ия кръг на Първа лига, който се игра пред близо 5 000 зрители на стадиона в квартал "Лаута".

Бабакар Дион (49) бе точен за "смърфовете", отбелязвайки единственото попадение в срещата.

Така в общия баланс от мачовете в родния елит двата тима имат вече по 41 победи, а равенствата са 33. Голова разлика е 139:135 за Локомотив.

Освен това Локо запази 100-процентовия си актив пред своята публика през настоящия сезон - 4 мача, 4 победи.

Домакините бяха по-активният тим през първото полувреме и още в 7-ата минута създадоха опасност. След центриране от корнер Матеус опита ножица, но не намери целта.

В 24-ата минута Димитър Илиев се пребори с двама бранители на Ботев и шутира силно от 15-ина метра. Вратарят Ханкич обаче изби в корнер.

Десетина минути по-късно се откри отличен шанс за "канарите". Току изнесе топката през центъра и намери Елвис Ману. Той напредна и се справи с Паскалев и Пиер Зебли, но ударът му излезе в аут.

В 37-ата минута Димитър Илиев намери Бабакар Дион пред наказателното поле на жълто-черните. Белгиецът си нагласи топката и шутира в близкия ъгъл, но Ханкич отново спаси.

В 49-ата минута Локомотив откри резултата. Петър Витанов отне една топка и подаде към Бирсент Карагарен по левия фланг. Последва центриране по земя, което бе засечено с крак от Бабакар Дион за 1:0.

Малко след гола Реда Рабей бе изведен с двойно подаване сам срещу вратаря, но Динко Хоркаш спаси. Минута по-късно Мохамед Брахими прати топката в мрежата, но бе повече от метър в засада.

В 60-ата минута удар с левия крак на Антоан Бароан бе избит от голлинията от Тодор Павлов.

Четвърт час преди края Бароан напредна отляво и изведе Мартин Секулич сам срещу вратаря на Локомотив, но ударът на нападателя не бе точен.

В 85-ата минута втори гол на Мохамед Брахими бе отменен, този път заради нарушение на капитана Виктор Генев срещу Милош Петрович.

ЛокомотивДинко Хоркаш, Матеус, Мартин Паскалев, Тодор Павлов, Александър Василев (77- Йосип Томашевич), Пиер Зебли, Петър Витанов (61- Георги Каракашев), Димитър Илиев, Бирсент Карагарен (77- Милош Петрович), Бабакар Дион (61- Евандро), Преслав Боруков (88- Ивайло Димитров).

Ботев: Хидайет Ханкич, Рой Херман (63- Николай Минков), Виктор Генев, Роберто Пунчец (70- Ван Хертъм), Мохамед Брахими, Емануел Току (70- Мартин Секулич), Антоан Бароан, Джеймс Етоо, Самюел Супрайен, Реда Рабей, Елвис Ману.