Локо допусна ранен гол, но след това зарадва привържениците си

Коментари (5)
20:26 / 09.07.2022
5863
Локомотив Пловдив направи успешен старт на новия сезон 2022/2023 в Първа лига, предаде репортер на Plovdiv24.bg. Черно-белите допуснаха ранен гол срещу Пирин, но след това зарадваха своите привърженици на стадиона в "Лаута" и победиха с 2:1. Сред ВИП гостите в ложата бяха легендите на Локомотив Христо Бонев, Христо Колев и Стефан Драганов, както и рекордьорът по голове за националния отбор Димитър Бербатов.

Преслав Боруков (42) и Бирсент Карагарен (61) вкараха за пловдивчани, а Станислав Костов (10) бе точен за "орлетата".

По този начин треньорът Александър Томаш най-после успя да спечели победа в своя седми официален двубой начело на тима.

Още в първата минута Бирсент Карагарен центрира в наказателното поле, където Преслав Боруков засече с глава, но в аут.

В 10-ата минута гостите изпълниха корнер след който топката бе избита с глава. Тя попадна обаче право в Юлиан Попев, който опита шут, но се получи пас към Станислав Костов. Нападателят остана сам срещу Илко Пиргов и прати топката в мрежата. Страничният рефер вдигна засада, но след дълго разглеждане на ситуацията от VAR попадението бе зачетено - 0:1.

Малко преди почивката Локомотив изравни. С основна заслуга за гола бе Бирсент Карагарен, който направи страхотен рейд, придружен с финтове покрай четирима защитници на Пирин. Последва пас към Преслав Боруков и той от 3-4 метра шутира покрай вратаря Янко Георгиев за 1:1.

В 61-ата минута черно-белите стигнаха до обрат в резултата. Петър Витанов напредна през центъра и когато бе атакуван от двама противници, успя да подаде наляво към Бирсент Карагарен. Крилото остана сам срещу Янко Георгиев и технично го преодоля за 2:1.

Локо (Пд): Илко ПирговАлександър Василев, Мартин Паскалев, Райън Бидунга, Милош Петрович, Петър Витанов (90+2- Тодор Павлов), Пиер ЗеблиДимитър ИлиевБирсент Карагарен (88- Христо Иванов), Преслав Боруков, Бабакар Дион (77- Ивайло Димитров).

ПиринЯнко ГеоргиевАлександър Дюлгеров, Андрей Йорданов, Казуки Такахаши, Красимир Станоев, Николай БодуровПетър ЗаневСлавчо Шоколаров (56- Венци Бенгюзов), Станислав Костов, Юлиян Попев (89- Даниел Иванов), Китан Василев.