Кузманов след втори пореден подвиг на "Ролан Гарос": С господ напред! За България!

Коментари (1)
15:21 / 18.05.2022
3954
Пловдивчанинът Димитър Кузманов - Мико е само на една победа от участие в основната схема на турнира от Големия шлем - "Ролан Гарос". Рекордьорът на България по победи за Купа "Дейвис" постигна втори пореден успех на кортовете в Париж.

Мико (№193 в ранглистата на АТР) се наложи с 6-3, 3-6, 6-3 над 20-годишния Флавио Коболи от Италия, който е №153 в света. Срещата продължи 1 час и 53 минути.

"С Господ напред! За България!", написа Димитър Кузманов в профила си във Фейсбук.

За влизане в основната схема втората ни ракета ще играе срещу №203 в световната ранглиста Сантяго Родригес Таверна от Аржентина.

Мико проби за 3-1 в първия сет и запази преднината си до края му за 6-3. Във втората част Кузманов изостана с 0-3, но успя да изравни за 3-3. Българинът обаче допусна още един пробив и загуби сета с 3-6.

В третата решителна част Мико проби за 3-1, а след това успя да затвърди за 4-1. След това Кузманов взе двата гейма на собствен сервис и затвори мача с 6-3.