Спартак се класира за баражите, Лимона получи фланелка с №100 на гърба

12:00 / 18.04.2022
1940
Спартак постигна поредна победа №22 в първенството на "А" регионална група. Синьо-белите се наложиха над втория във временното класиране - ФК Секирово, с 2:0.

И двете попадение на стадион "Пловдив" паднаха през второто полувреме. В 61-ата минута Доминик Дюлгерски получи отличен пас на точката на дузпата, освободи се от защитник на гостите и хладнокръвно реализира за 1:0.

В последната минута Васил Стойчев със страхотен диагонален удар оформи крайното 2:0. Почти час гоститее играха с човек по-малко, след като техен футболист бе изгонен за два жълти картона.

Преди мача пък най-опитният в Спартак - Тодор Тимонов - Лимона получи фланелка с №100 на гърба. Причината е, че именно халфът вкара гол №100 за тима през настоящия сезон. След успеха над Секирово головата разлика на синьо-белите вече е 103:5.

Разликата между Спартак и Секирово вече стана 19 точки, а на "гладиаторите" ще бъде присъдена и служебна победа срещу Марица (Милево). По този начин 7 мача преди края на сезона Спартак и теоретично не може да бъде изместен от първото място.

Отборът има достатъчно време, за да се подготви за предстоящите баражи за влизане в Трета лига - Югоизточна група.

В следващия кръг на 22 април от 17:00 часа пловдивчани гостуват на Марица (Любеново).

Спартак игра в състав: Димитър Георгиев, Васил Стойчев, Кръстьо Милев, Христос Доков, Георги Йотовски (Цветан Вълчинов), Тодор Тимонов (Антон Маргаритов), Кирил Георгиев, Георги Лазаров (Любомир Цеков), Валентин Сливов, Димитър Юруков (Александър Стойчев), Доминик Дюлгерски.