Героят на Ботев от дербито вкара нов гол в "Коматево"

Коментари (7)
17:23 / 14.03.2022
6425
Героят на Ботев (Пд) от градското дерби срещу Локомотив - Джак Лейн, вкара нов гол в "Коматево". Този път обаче нападателят се разписа за дублиращия тим на "канарите".

21-годишният швед започна титуляр за Ботев II и отбеляза веднъж при победата над Миньор (Перник) с 3:0. "Жълто-черното" дерби бе от 27-ия кръг на Втора лига.

С успеха възпитаниците на треньора Стефан Стоянов най-после спряха негативната си серия от 7 поредни двубоя без победа. Дублиращият отбор на Ботев бе сериозно подсилен с шестима футболисти от представителния тим, пратени да помагат от треньора Азрудин Валентич.

Още в 19-ата минута бившият играч на Ботев (Пд) Георги Купенов извърши груб фаул, при който съдията Васил Минев му показа директен червен картон, а освен това отсъди и дузпа. Тя бе реализирана от Иван Василев за 1:0.

Джак Лейн удвои преднината на "канарите" в 33-ата минута, а четвърт час преди края Иван Василев вкара втория си гол в мача за окончателното 3:0.

Така ботевистите имат вече актив от 27 точки.