Марица даде гейм на ЦСКА, но до изненада не се стигна

10:24 / 12.02.2022
1484
Марица (Пловдив) записа нова победа в Националната волейболна лига при жените. Шампионките на България надиграха ЦСКА (София) с 3:1 (25:21, 25:19, 21:25, 25:23) гейма като гости в двубой от 9-ия кръг в първенството. Мачът се проведе в столичната зала "Васил Симов".

Жълто-сините взеха първия гейм с 25:21, а вторият завърши при 25:19. ЦСКА успя да вземе третия гейм след 25:21. Момичетата на Борислав Крачанов обаче затвориха двубоя след 25:23 в четвъртата част.

С успеха Марица събра 27 точки и е убедителен лидер в класирането в редовния сезон. ЦСКА е на второто място с 19 точки.

Най-резултатна за шампионките стана Александра Миланова с 18 точки, а Силвана Чаушева добави 17, с 11 се отличи Симона Димитрова.

За ЦСКА най-резултатна стана Александра Костадинова с 16 точки.

В следващия си мач Жълто-сините приемат руския Динамо (Казан) на 15 февруари от 19:00 часа в зала "Колодрума" в Пловдив. В следващия си двубой от първенството пък маричанки отново гостуват в София, този път на Локомотив НИДО 1929. Срещата е на 19 февруари от 17:00 часа в зала "Локомотив".