Невероятни емоции в Колодрума! Марица взе първа точка в Шампионската лига

Коментари (1)
21:31 / 01.02.2022
3598
Женският волейболен шампион на България Марица (Пловдив) спечели първа точка през настоящия сезон в Шампионската лига. Маричанки вложиха максимални усилия и емоцзии в зала Колодрума, но въпреки това отстъпиха на френския Безие (Безие) с 2:3 (27:29, 25:23, 17:25, 25:16, 13:15) гейма.

Двата отбора вече играха във Франция, където пловдивчанки бяха отстъпили с 0:3.

Победата сега бе втора за Безие и тимът има вече 5 точки в актива си, а Марица е с една точка на четвъртото място. Лидер в групата е Фенербахче с 11 точки, пред Динамо Казан с 10 т.

В решителния тайбрек Марица водеше с 5:3 и с 8:7 точки, но Безие успя да обърне и поведе с 10:8. До края разликата от две точки за гостите се запази и те затвориха мача.

Силвана Чаушева стана най-резултатна за маричанки с 19 точки. Симона Димитрова завърши с 18, а Александра Миланова добави 15 точки.

За Безие Бианка Куньо стана най-резултатна с 23 точки.

Следващият мач на Марица е на 4 февруари (петък) от 18:00 часа срещу Славия (София) в среща от НВЛ. Последната среща на жълто-сините в Шампионска лига е на 15 февруари вторник, от 18:00 часа срещу руския Динамо (Казан) в зала Колодрума в Пловдив.