Твърде рано! 56-ият в света отстрани Григор Димитров в Мелбърн!

Коментари (1)
10:33 / 20.01.2022
1649
Григор Димитров приключи твърде рано участието си на турнира от Големия шлем - Australian Open. Най-добрият български тенисист отстъпи на французина Беноа Пер с 1:3 сета - 4:6, 4:6, 7:6(4), 6:7(2) още във втория кръг на надпреварата.

Двубоят на Корт №3 в Мелбърн продължи 3 часа и 25 минути.

Това беше четвърти сблъсък между двамата на ниво световен тур, като французинът води вече с 3-1 победи. 32-годишният Пер е №56 в световната ранглиста, докато Григор е №28.

В тайбрека на четвъртия сет Григор Димитров поведе с 2-1 точки и пред него се отвори шанс да изравни резултата в сетовете. Последва обаче нелепа двойна грешка, след това още един мини пробив и рухване до окончателните в мача 2-7 точки.

Припомняме, че миналата година Гришо достигна до четвъртфиналите в Мелбърн, където отстъпи пред Аслан Карацев в двубой, в който българинът имаше физически проблеми.